Categoriesព័ត៌មានផ្សេងៗ ព័ត៌មានអំពីសម្ព័ន្ធក្រុមហ៊ុន
គម្រោងអគារពហុមុខងារMTowerដ៏ប្រណិតនិងខ្ពស់ត្រដែតបានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចក្នុងការបង្ហាញខ្លួនលើទឹកដីតំបន់ពាណិជកម្មចម្រុះក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ ដោយមានក្រុមហ៊ុន មីង សឹង លែនម៉ាក ប្រផឹធី ឌីវេឡុបម៉ិន ឯ.ក ជាម្ចាស់អភិវឌ្ឍន៍គម្រោង បានធ្វើការប្រារព្វពិធីចុះបឋមសិលា និងសម្ពោធបើកការដ្ឋានសាងសង់ហើយ កាលពីថ្ងៃទី៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣កន្លងទៅនេះ ។
ពិធីចុះបឋមសិលានិងបើកសម្ពោធការដ្ឋានសាងសង់នេះប្រៀបដូចជាការប្រកាសជាសាធារណៈបង្ហាញនូវភាពជឿជាក់់ និងការប្ដេជ្ញាចិត្តដ៏មុះមុតរបស់ម្ចាស់អភិវឌ្ឍន៍គម្រោងនេះ ក្នុងការចូលរួមវិនិយោគ និងលើកកម្ពស់ទីផ្សារអចលនទ្រព្យក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ពិធីបើកសម្ពោធនេះមានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោក លី ហុងទូ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលក្រុមហ៊ុន មីង សឹង លែនម៉ាក ប្រផឹធី ឌីវេឡុបម៉ិន ឯ.ក លោក CAI ZHONG នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន ថ្នាក់ដឹកនាំតំណាងនៃក្រុមហ៊ុនសំណង់ BRANCH OF CHINA RAILWAY URBAN CONSTRUCTION GROUP CO., LTD ថ្នាក់ដឹកនាំតំណាងនៃក្រុមហ៊ុន កុងស៊ុលតង់ CHINA NORTHEAST ARCHIECTURA DESIGN & RESEARCH INSTITUTE CO.​LTD,​ XIAMEN និង ភ្ញៀវកិតិ្តយសជាច្រើននាក់ទៀត។
អំពីគម្រោងអគារពហុមុខងារ M Tower
គម្រោង M Towerគឺជាគម្រោងអគារពហុមុខងារដ៏ទំនើប​ស៊ីវិល័យ​មួយ មានកម្ពស់ ៤៣ជាន់ ផ្ទៃក្រឡាសំណង់សរុបប្រមាណជាង ៤០,០០០ម៉ែត្រការ៉េ មានទីតាំងស្ថិតនៅលើតំបន់ពាណិជ្ជកម្មចម្រុះ សង្កាត់ទន្លេបាសាក់ ខណ្ឌចំការមន ដែលជាដួងនៃរាជធានីភ្នំពេញ។ គម្រោងពហុមុខងារនេះរួមមាន៖ អគារការិយាល័យ អគារ​ខុនដូ​ស្នាក់នៅ និងមជ្ឈមណ្ឌលពាណិជ្ជកម្មជាដើម ហើយគ្រោងនឹងបញ្ចប់ការសាងសង់នៅឆ្នាំ ២០២៦។

Phnom Penh, December 2023
The luxury M TOWER complex building project invested and constructed by MING SHEUNG LANDMARK PROPERTY DEVELOPMENT CO., LTD. held a grand groundbreaking ceremony on December 6, 2023. After completion, the project will become a luxury landmark building in the prosperous city center of Phnom Penh capital.
The groundbreaking ceremony symbolizes the developer’s confidence and firm commitment to invest and promote Cambodia’s real estate market. Mr. LI HONGTU, chairman of the company’s board of directors, Mr. CAI ZHONG, company’s CEO, leaders of CHINA RAILWAY URBAN CONSTRUCTION GROUP and CHINA NORTHEAST ARCHIECTURA DESIGN & RESEARCH INSTITUTE CO.LTD, guests and employees from all parties came to congratulate.
About M TOWER Complex Building Project
The M-TOWER complex building project is 43 stories high and has a total construction area of approximately 40,000 square meters. It is located in sangkat Tonle Bassac Khan Chamkarmon, Phnom Penh. The complex building project includes a commercial center and a high-end residential apartment area and is expected to be completed in 2026.